Altın Elbiseli Adamı Kaybettik

Motosiklet camiasında sevilen, birçok insana motosiklet sevdiren Barkın Bayoğlu vefat etti. Sözcü’nün haberine göre; dün gece, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde trafik kazası geçirdi, bir yayaya çarptı. Yayaya çarpan Bayoğlu, hakimiyetini kaybetti ve yere düştü. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Bayoğlu kurtarılamadı. Motosiklet camiasında sevilen ve bir çok insana motosikleti sevdiren Bayoğlu’nun ölüm haberi Motosiklet camiasını yasa boğdu.

 

Barkın Bayoğlu, Altın Elbiseli Adam lakabıyla tanınan, Türkiye’de birçok insana motosikleti sevdiren Bayoğlu, dün gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde trafik kazasında hayatını kaybetti. Trafik kazasında Bayoğlu’nun ölüm haberini duyan motosiklet kullanıcıları büyük bir şoke geçirdi.

Altın elbiseli adam lakabıyla tanınan Barkın Bayoğlu kimdir?

Türkiye’de motosiklet alanında söz sahibi olan Bayoğlu yaptığı röportajda kendini şu şekilde tanıtıyor: 1975 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokula burada başladım ailemin İngiltere’ye göç etmesi ile orada devam ettim. Akabinde Belçika’ya siyasal bilimler okumak için gittim fakat okuyamadım. Avrupa’nın kötü bir özelliğidir gençleri zehirler. Geri geldiğimde Bilgi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslar Arası İlişkiler Bölümünü bitirdim. Bilgi’nin ilk mezunlarındanım 1998.Dördüncülük ile bitirdim okulu.

MOTOSİKLET TUTKUSU NE ZAMAN BAŞLADI?


Motosiklet tutkusu ilkokul ikinci sınıfta başlayan Bayoğlu röportajında bu tutkunun nasıl geldiğini şu şekilde anlatıyor: Bende motosiklet aşkı çok çok eskilere dayanıyor. İlk motosiklet fuarına İngiltere’de gittim. İlkokul ikinci sınıftaydım. Orada benim aklım gitti ve âşık olmuştum artık.

ALTIN ELBİSELİ ADAM LAKABI

İlk motosikletini lisedeyken alan Bayoğlu “altın elbiseli adam” lakabının nasıl aklına geldiğini şu şekilde anlatıyor: Kazakistan’da çalışırken Altın Elbiseli Adamı müzede görmüştüm, bir prens. M.Ö. 5.yy’da erken yaşında ölmüş biri. Otopark inşaatı sırasında mezarı bulunuyor. Elbisesi altın, içinde kırmızı bir kaftanı var ve çivi yazısı ile yazılar üzerinde. M.Ö.5. yy ve o yazılar Türkçe idi. Bu beni bayağı etkilemişti. Ayrıca 2008 yılında İki Teker Dergisi’nde çalışırken bir sponsor  Barkın’a da tulum getirdik dedi. Bu sene İtalya’da dore renk moda olduğu için tulumu da altın renginde getirdik dedi. E bizde video çekeceğiz, ne yapalım dedik, Altın Elbiseli Adam olsun o zaman fikrinde buluştuk. Hem de ölmekte olan Türk anlayışını diriltiriz hem de mesajı alttan alttan vermeyi amaçladık. Çünkü bizi sevmeyen insanlar bunu yavaş yavaş yapıyorlar. Bizde bu taktik ile yapmak istedik.

Edinilen bilgiye göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde otomobillerinde tartışan 2 genç bir anda araçlarından inerek köprü çıkışına doğru yürümeye başladı. Bu sırada oradan geçmekte olan Barın Bayoğlu çiftlerden bayan olana çarptı. Yolda yürüyen bayan olay yerinde hayatını kaybederken Barkın Bayoğlu kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak yaşama veda etti. Moto Türkiye ailesi olarak tüm sevenlerine ve yakınlarına sabır diliyoruz.